Wernisaż Grupy Malarskiej Powozownia

W sobotę 18 maja odbył się wernisaż w GCK Powozownia w Radziejowicach.
Prace swoje wystawiali dorośli. Większość z nich uczęszcza na warsztaty od kilku lat, ale ciągle przybywają nowi warsztatowicze, którzy bardzo szybko asymilują się w grupie i tworzą wspaniałe obrazy. Każdy z nich poprzez swój obraz przekazuje nam cząstkę siebie, swoje myśli, uczucia i pragnienia, dzięki czemu obrazy te są bardzo indywidualne i nie do zapomnienia.
Jak sami mówią przychodzą tu, bo tu czują się dobrze i swobodnie, sztuka pozwala im odprężyć się od zbędnych konwenansów i ograniczeń, dzięki niej udają się w świat marzeń i nadziei.
Na początku wernisażu nastąpiło uroczyste odsłonięcie obrazu, który malowało 10 osób razem. Było to miłe przeżycie, nie zabrakło też poczucia humoru. Po prezentacji odbyła się aukcja obrazów darowanych przez artystów, dzięki wspaniałej publiczności, która jak zwykle nie zawiodła i udało się sprzedać w sumie obrazy za 1050 zł. Pieniądze z aukcji będą przeznaczone na nowe sztalugi do pracowni w Powozowni. Aukcję poprowadziła Marta Urbańska i Karolina Sroka - obie uczęszczają na warsztaty.
Oczywiście na koniec pragnę podziękować Pani Dyrektor domu kultury Magdalenie Masewicz-Kierzkowskiej i Pani Wójt Gminy Radziejowice Urszuli Ciężkiej za wsparcie w realizowaniu naszych warsztatów.

prowadząca warsztaty malarskie Hanna Gancarczyk

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony