BRAVE KIDS

Projekt Brave Kids powstał jako część projektu wrocławskiego Brave Festival – Przeciw Wypędzeniom z Kultury.
Gminne Centrum POWOZOWNIA w partnerstwie z Akademią Profil już po raz drugi jest organizatorem tego niezwykłego wydarzenia. Misją projektu jest umożliwienie spotkania dzieciom z całego świata, aby w atmosferze przyjaźni i szacunku mogły wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami.

W projekcie biorą udział artystyczne grupy dzieci z kilku kontynentów. Większość dzieci biorących udział w projekcie pochodzi ze środowisk ubogich, są osierocone lub pozbawione spokojnego domu, jednak poprzez sztukę mogą pozytywnie odmienić swoje życie.

Efektem wspólnych warsztatów artystycznych są barwne spektakle mieniące się różnorodnością kultur i tradycji reprezentowanych przez wszystkich uczestników. To również świadectwo, że niezależnie od komplikacji świata dorosłych dzieci o różnym statusie społecznym i materialnym mogą wspólnie działać.

Przez dwa letnie tygodnie od 17.06.2019 do 28.06.2019 w GCK POWOZOWNIA w Radziejowicach, uczestnicy pracują na wspólnych warsztatach metodą „Dzieci uczą dzieci”, dzielą się i wymieniają tym co mają najcenniejszego – talentem, otwartością, uśmiechem.

Bardzo ważnym aspektem Brave Kids Radziejowice jest włączanie w projekt lokalnej społeczności. Dzieci przyjeżdżające z zagranicy są goszczone przez lokalne rodziny, które nie tylko oferują im miejsce do spania i wyżywienie, ale dzielą z nimi swój czas i oddają serce budując często relacje na lata.

Projekt nie odbyłby się bez aktywnego udziału wolontariuszy, którzy wspierają uczestników w codziennych zajęciach i w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach, a także bez wsparcia sponsorów, darczyńców.

Dzieci z rodzin goszczących biorą udział w warsztatach prowadzonych przez liderów grup zagranicznych, a ich efektem jest wspólny pokaz na scenie przed spektaklem finałowym Brave Kids.

Cały nasz projekt zakończy się 28 czerwca o godzinie 18:00 Finałowym Spektaklem w Mediatece w Grodzisku Mazowieckim.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
wstęp wolny.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony