Nauka Tańca Ludowego z przyśpiewkami

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Podczas zajęć dzieci nauczą się podstawowych kroków i figur wybranych tańców ludowych. Poznają wiele zabaw tanecznych charakterystycznych dla danego obszaru Polski. Nauczą się przyśpiewek i pieśni ludowych. Zapoznają się z tradycjami ludowymi, zwyczajami i obrzędami.

Nauka Tańców Ludowych to kultywowanie polskich tradycji ludowych. Taniec wspomaga ogólny rozówj dziecka. Uczy koncentracji i koordynacji ruchowej, panowania nad własnym ciałem. Ćwiczy pamięć, która kształtowana jest przez powtarzanie sekwencji kroków i figur tanecznych. Taniec rozwija wrażliwość na muzykę i dźwięki, wyrabia poczucie rytmu. Uczy też pracy w grupie, w parze i łączenia śpiewu z ruchem.

Instruktorem zajęć jest Agata Katafiasz-Matysiak

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu, jako uczennica brała czynny udział w wielu przedstawieniach baletowych m.in. Jezioro Łabędzie, Dziadek do orzechów, Sylfidy, Bajadera, Paquuita, Giselle. Wieloletnia tancerka solistka i śpiewaczka w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze". Koncertowała z zespołem w całej Polsce i wielu miejscach na świecie m.in. Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Brazylii, Izraelu, Libanie, Jordanii, Hiszpanii, Belgii, Francji, na Węgrzech, Holandii, Moskwie. Wielbicielka i promotorka polskiej kultury ludowej, obecnie regularnie uczestniczy w warsztach "Roztańczeni z Mazowszem" organizowanych w Mateczniku Mazowsze rozwijając muzycznie i taniecznie swoje dzieci.

taniec_ludowy1.jpg

Opublikowano: 31 sierpnia 2017 10:25

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 813

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony