Warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży

0001_3.jpg

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci (od 5 lat) i młodzieży. W ramach zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się z różnorodnymi technikami kształtowania gliny, malowania i szkliwienia. Dowiedzą się w jaki sposób wybala się gotowe, wysuszone prace na biskwit, a także potem pokryte szkliwem lub farbami angobami. Dzieci będą mogły odkrywać i rozwijać swoje zdolności plastyczne i artystyczne, ćwiczyć małą motorykę, oraz stworzyć własnoręcznie przedmioty dekoracyjne, naczynia lub biżuterię.

 

Tematy zajęć dostosowane są do wieku, umiejętności uczestników, oraz pory roku. Uczestnicy przez kilka pierwszych tygodni uczą się podstawowych technik ceramicznych, aby na następnych zajęciach wykorzystać je przy realizacji włanych, lub zadanych projektów. W zależności od postępów grupy wpowadzane są kolejne, bardziej zaawansowane techniki (np. sgraffito, majolika, ryty).

 

Instruktorką zajęć jest Urszula Wicher - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, licznych kursów ceramicznych, oraz studiów pedagogicznych. Ceramiką, a także pracą z dziećmi zajmuje się od wielu lat. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz zajmuje się własną pracą twórczą. Prywatnie jest mamą trzech córek w wieku wczesnoszkolnym.

Opublikowano: 04 września 2017 12:17

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 281

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony