Warsztaty malarskie

Instruktorką zajęć jest Hanna Gancarczyk.

Pierwszy obraz namalowała w wieku 10 lat "Namalowałam wówczas moją mamę, jak przygotowywała obiad dla nas. Był to malutki obraz, namalowany plakatówkami, ale jakże ciepły w nastroju, pełen miłości i harmonii życia rodzinnego.

Pierwszymi moimi nauczycielami byli: prof. Lech Majewski i prof. Marian Czapla z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

W 1993 r. otrzymałam dyplom z wyróżnieniem na Uniwersytecie im. M. Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych, kierunek pedagogiczny. Głównym moim zajęciem jest malarstwo, maluje codziennie, jest mi to potrzebne do życia, jak innym książka, tv, prasa itp. Staram się uchwycić to, co według mnie jest piękne, a nie trwa wiecznie. Każdy obraz jest inny, bo za każdym razem jest cząstka mojej duszy w nim, która jest zmienna, jak powiew wiatru i zależy od wszystkiego co nas otacza.

Zajmuje się też rzeźbą i grafiką artystyczną, oraz komputerową.

Po ukończeniu studiów zajmowałam się własną twórczością i jednocześnie uczyłam plastyki w szkołach podstawowych, średnich i pomaturalnych. Prowadziłam zajęcia z technik plastycznych  na Wydziale Polonistyki Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku.

Organizowałam i prowadziłam warsztaty plastyczne i wystawy w wielu regionach Polski.

Odkąd zamieszkałam w lesie sosnowym z dala od zgiełku miasta, całkowicie poświęciłam się malowaniu, rzeźbieniu. Miałam wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą.

Obecnie prowadzę warsztaty malarskie w Powozowni dla dzieci, młodzieży i dorosłych, moi wychowankowie zdobywają liczne nagrody w prestiżowych konkursach plastycznych."

Opublikowano: 04 września 2017 12:49

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 690

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony