Grafika komputerowa - rastrowa i wektorowa z elementami fotografii cyfrowej

Jeśli chcesz poznać podstawy projektowania graficznego, poprawić swoje zdjęcia z wakacji, a może potrzebujesz kreatywnego CV albo chcesz stworzyć swoją pierwszą grafikę komputerową - te zajęcia są dla Ciebie.

Na zajęciach nauczymy się kreatywnie i efektywnie wykorzystywać komputer do tworzenia grafik komputerowych z elementami fotografii cyfrowej. Nauczymy się projektować wizytówki, plakaty, ulotki, przetwarzać i korygować zdjęcia cyforwe. Poznamy podstawy projektowania i tworzenia artystycznych fotomontaży oraz obrazów cyfrowych w technice collage. Poznamy środowisko programów graficznych GIMP do grafiki rastrowej oraz Inkscape do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Zapraszamy na kreatywne zajęcia rozwijające umiejętności komputerowe dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Wymagamy jedynie podstawowej znajomości obsługi komputera - jeśli potrafisz włączyć i wyłączyć komputer to wystarczy!

Zajęcia w trybie warsztatów ciągłych.

Czas zajęć / raz w tygodniu - 1,5 h (z 5 minutową przerwą)

Dwie grupy wiekowe / 9-15 lat / 15-105 lat

Instruktorem zajęć jest Łukasz Kasperczyk - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kole oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Dyplom obronił w pracowni Kominikacji Wizualnej prof. Andrzeja Desperaka, a aneks w pracowni Litografii pod kierunkiem prof. Krystyny Szwajkowskiej. Współpracę dydaktyczną z uczelnią podjął już w 2006 roku, gdy został zatrudniony jako asystent stażysta w Pracowni Litografii. Od 2007-2010 pracował jako asystent w Pracowni Litografii. Od 2010 roku mieszka w Żyrardowie. Obecnie zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową, fotografią i malarstwem, ale też projektuje meble w stylu industrialnym. Jest laureatem konkursów dla artystów oraz autorem i uczestnikiem wielu wystaw. Prywatnie jest kochającycm tatą Teodora i Tereski, osobą ciepłą, powściągliwą i bezkonfliktową. Jego pasją jest animacja kulturalna oraz nauczanie grafiki komputerowej i fotografii cyfrowej.

Opublikowano: 04 września 2017 15:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 880

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony