Zajęcia graficzno-introligatorskie

Chcesz rozwinąć swoje zdolności manulane, lubisz eksperymentować i zgłębiać nowe kreatywne obszary twórczości artystycznej - a może kochasz książki i chcesz je poznać od podszewki i finalnie stworzyć autorski artbook?

Uczestnictwo w cyklu warsztatów graficzno-introligatorskich to okazja do nauki warsztatowych technik graficznych i stworzenia cyklu odbitek własnych prac a także pakiet wiedzy na temat budowy książki, jej szycia, rodzajów opraw i składu. Każdy kto weźmie udział w zajęciach nauczy się od A do Z samodzielnego wykonania niskonakładowej, oryginalnej publikacji - notesu, brulionu, komiksu, folderu oraz poszerzy umiejętności wykorzystania graficznych środków wyrazu we własnej twórczości.

Instruktorem zajęć jest Anna Dubielecka - urodzona w 1982 roku w Żyrardowie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie im. Józefa Chełmońskiego (formy przemysłowe - meblarstwo) oraz Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (grafika warsztatowa - druk wypukły). Animatorka działań międzysąsiedzkich, instruktorka kreatywnych zajęć plastycznych dla dzieci. Zajmuje się projektowaniem graficznym i wykonywaniem zabawek i dekoracji z drewna.

Prace graficzne i malarskie prezentowała m. in. w Bytomiu (Stalowe Anioły), Żyrardowie (Galeria Resyrsa, Stajnia Sobiescy), Poznaniu (Arsenał), Cieszynie (Artresariat - Sztuka pod specjalnym nadzorem), Częstochowie (Rue de Foch), Warszawie (gmach ITI media group), Frankfurcie Hahn (A(irpo)RT), Sarcelles (biennalne grafiki).

Tworzy w warsztatowych technikach graficznych, głównie druku wypukłym. Oprócz klasycznych materiałów takich jak linoleum i drewno do tworzenia matryc wykorzystuje piasek, kleje, tkaniny i inne materiały o różnorodnych strukturach.

Opublikowano: 04 września 2017 15:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 783

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony