Teatr Zaangażowany w trosce o klimat - szkolenie warsztatowe oraz spektakl

Projekt "Teatr Zaangażowany w trosce o klimat" powstał z myślą o lokalnych animatorach, instruktorach, nauczycielach, młodzieży i liderach pracujących twórczo z grupami na obszarze LGD Ziemia Chełmońskiego (gminy: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice, Sochaczew, Teresin, Żabia Wola, Rybno). Skierowany jest do osób, które chciałyby wykorzystywać techniki dramy i metody teatralne w przyszłości, ale również spędzić twórczo czas na warsztatach i stworzyć wspólnie spektakl.

Uczestniczki i uczestnicy projektu wezmą udział w 5-cio dniowym (40-godzin) kursie Teatru Forum, którego rezultatem będzie stworzenie przedstawienia teatralnego, poznanie technik pracy dramą i teatru zaangażowanego społecznie, procesu tworzenia spektaklu na bazie wspólnie wypracowanego scenariusza. W trakcie szkolenia przejdziemy przez pełen proces „tworzenia teatru” wg metodologii Augusto Boala; od momentu pierwszego spotkania uczestników, aż do zaprezentowania spektaklu. Podczas pięciu dni uczestnicy wezmą udział w grach i ćwiczeniach opracowanych przez Augusto Boala, a skoncentrowanych wokół integracji grupy, tworzenia klimatu zaufania, poszukiwania mocy oraz grach i ćwiczeniach teatralnych wzmacniających umiejętności sceniczne i reżyserskie. Pracując w mniejszych grupach m.in. technikami Teatru Obrazu opracują historię dotyczącą zmian klimatycznych, by na jej podstawie przygotować spektakl Teatru Forum, który zostanie zaprezentowany zaproszonym gościom w niedzielę 8 września.

Szkolenie warsztatowe będzie miało charakter stacjonarny i odbywać się będzie w GCK Powozownia w Radziejowicach w dniach 5-8 września 2019 r. w godz. 9.00-17.00 (w czwartek działamy od 10.00 do 18.00).

Za przeprowadzenie szkolenia odpowiedzialna będzie Fundacja Drama Way (www.dramaway.pl). Osoby uczestniczące w szkoleniu będą jednocześnie współorganizatorami przedstawienia na swoim terenie. Spektakl będzie prezentowany na terenie 4 różnych gmin. Pierwszy spektakl zostanie pokazany w niedzielę 8 września o g. 17.00 w Powozowni w Radziejowicach.

Udział w projekcie jest nieodpłatny, ale uczestnik/czka zobowiązuje się wziąć udziału we wszystkich dniach szkolenia i przedstawieniach, które odbędą się do końca listopada 2019 r. (weekendy, terminy do ustalenia).

Uczestnicy otrzymują certyfikat wystawiony przez Fundację.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/tstWUN6kYcNiVo7BA

Zgłoszenia do projektu należy wysłać do 1.09. 2019 r.

 

Szkolenie poprowadzi ALDONA ŻEJMO – KUDELSKA i JAREK REBELINSKI.

Realizator projektu - Tomasz Konca.

Koordynacja projektu – Katarzyna Konca,

kasia.konca@gmail.com tel. 507 190 993.

Projekt jest finansowany z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Opublikowano: 02 września 2019 14:57

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 543

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony