Wernisaż, jak nigdy przedtem.

W niedzielę 17 listopada o godz.16.00 do głównej sali w GCK Powozowni w Radziejowicach, zaczęli licznie wchodzić goście na wernisaż grupy malarskiej Powozownia. Na wystawie eksponowane są prace malarskie, rysunkowe, graficzne, fotograficzne wykonane przez dorosłych i młodzież. Tym razem gości przywitał półmrok, który "rozświetliła" muzyka Chopina w wykonaniu Michaliny Kamińskiej. Było to tak wspaniałe wykonanie, przepojone miłością i pasją do muzyki, że ludzie którzy wchodzili zastygali w bezruchu słuchając tych subtelnych tonów rozbrzmiewających wokoło. Kiedy Michalina skończyła grać, Basia Kowalska zaczęła recytować wiersz Jana Brzechwy o kolorach.
Jest to też młoda osoba, ale już o dojrzałym głosie i niezwykłych możliwościach interpretacyjnych. Stanęła na scenie, tak jak stawał Adam Hanuszkiewicz - ikona teatru polskiego,  po lewej stronie sceny , aby maksymalnie skupić uwagę widzów na sobie i nie przesadzam,  że jej recytacja była też niesamowita.
W tym samym czasie, cały czas młoda malarka Marta Urbańska kończyła malować obraz  park w Radziejowicach, sprawiała wrażenie jakby była poza otoczeniem, pochłonięta w całości aktem twórczym.
Pragnę zaznaczyć, że te młode artystki mają wielkie osiągnięcia malarskie, zdobyły liczne nagrody w konkursach ogólnokrajowych.
Po zakończonych prezentacjach  rozbłysło światło w całej  okazałości i dopiero teraz goście, a było ich ponad 100 osób, mogli  zobaczyć, że znaleźli się w niesamowitym wnętrzu pełnym małych i dużych arcydzieł. Każdy z tych obrazów jest piękny, niepowtarzalny, ponieważ malowany jest nie tylko ręką , ale i duszą.
Podczas podziwiania przez widzów obrazów odbyła się aukcja obrazów, udało się zebrać pieniądze na 3 sztalugi, z których będą mogli korzystać wszyscy z pracowni malarskiej prowadzonej przez artystkę Hannę Gancarczyk.
Na warsztaty malarskie uczęszcza  bardzo dużo dzieci, młodzieży i dorosłych - około 60 osób, każdy kto chciałby malować jest mile widziany, ponieważ sztuka uwrażliwia i rozwija każdego, łagodzi relacje między ludźmi i pomaga na stres, sprawia że życie nabiera sensu.
tekst: Hanna Gancarczyk
 
 

Opublikowano: 19 listopada 2019 12:55

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 179

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony