Teatr: impreza darmowa

Teatr Zaangażowany w trosce o klimat - kurs Teatru Forum

Kiedy?2019-09-04 - 2019-09-08
od: 09:00 do 17:00
Gdzie?Sienkiewicza 6, Radziejowice, żyrardowski, mazowieckie
Powozownia

Projekt "Teatr Zaangażowany w trosce o klimat" powstał z myślą o lokalnych animatorach, instruktorach, pedagogach i liderach pracujących twórczo z grupami na obszarze LGD Ziemia Chełmońskiego (gminy: Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Mszczonów, Nowa Sucha, Radziejowice, Sochaczew, Teresin, Żabia Wola, Rybno).

Uczestniczki i uczestnicy projektu wezmą udział w 5-cio dniowym (40-godzin) kursie Teatru Forum, którego rezultatem będzie stworzenie przedstawienia teatralnego, poznanie technik pracy dramą i teatru zaangażowanego społecznie, procesu tworzenia spektaklu na bazie wspólnie wypracowanego scenariusza. Warsztaty będą przeprowadzały uczestników przez cały proces twórczy, od momentu zawiązania grupy, zbudowania atmosfery bezpieczeństwa, wyboru i opracowania problemu, przełożenia go na konkretną historię, aż do momentu stworzenia spektaklu teatralnego. Spektakl tworzony będzie na bazie lokalnych problemów i historii, a jednym z elementów pracy jest szukanie przez uczestników informacji na temat zmian klimatycznych i środowiskowych zauważalnych na poziomie lokalnym, lokalnych historii, którymi żyła lub żyje społeczność, problemów, konfliktów.

Szkolenie warsztatowe będzie miało charakter stacjonarny i odbywać się będzie w GCK Powozownia w Radziejowicach w dniach 4-8 września 2019 r. w godz. 9.00-17.00.

Za przeprowadzenie szkolenia odpowiedzialna będzie Fundacja Drama Way, której twórcy od wielu lat profesjonalnie zajmują się pracą metodą Teatru Zaangażowanego Społecznie (TZS) oraz Teatru w Edukacji (TiE) w obszarze kultury, szeroko pojętej edukacji i rozwoju osobistego. Fundacja realizowała kilkuletni projekt szkoleniowy finansowany z Ministerstwa Kultury, prowadzi również kursy trenerskie. Osoby uczestniczące w szkoleniu będą jednocześnie współorganizatorami przedstawienia na swoim terenie. Do ich zadań będzie należało zaangażowanie lokalnej społeczności i instytucji w pomoc w znalezieniu miejsca na odtworzenie spektaklu i promocję wydarzenia. Pierwszy spektakl zostanie pokazany w sobotę 7 września o g. 18.00 w Powozowni w Radziejowicach.

Udział w projekcie jest nieodpłatny, ale uczestnik/czka ma obowiązek wzięcia udziału we wszystkich dniach szkolenia i przedstawieniach, które odbędą się do końca października 2019 r.

Szkolenie poprowadzi ALDONA ŻEJMO – KUDELSKA i JAREK REBELINSKI.

Realizator projektu - Tomasz Konca.

Koordynacja projektu – Katarzyna Konca,

kasia.konca@gmail.com tel. 507 190 993.

Zgłoszenia do projektu należy wysłać do 18 sierpnia 2019 r.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/tstWUN6kYcNiVo7BA

 

Przydatne linki:

O działalności fundacji: www.dramaway.pl

O metodach teatru zaangażowanego: www.teatrzaangażowany.pl

Zdjęcia:

Wszelkie prawa zastrzeżone © Gminne Centrum Kultury "POWOZOWNIA" w Radziejowicach

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony